Weselny styl

      Możliwość komentowania Weselny styl została wyłączona

Małżeństwo to okres zmian w życiu dwójki osób, które zdecydowały się być razem ze sobą do końca swoich dni. Mówi się, że ślub symbolizuje wejście w nowy etap życia, w pewien okres dojrzałości. Przysięga małżeńska powoduje pewne zobowiązania, które wcześniej nie były tak istotne. Ale samo małżeństwo to nie tylko sakrament.

To także wiekopomna chwila, kiedy spotykają się rodziny, przyjaciele i bliscy znajomi państwa młodych. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Należy porozsyłać zaproszenia do gości, zamówić catering, kamerzystę, który wszystko nagra i uwieczni tę chwilę oraz zaprosić didżeja lub orkiestrę, którzy zadbają o podkład muzyczny i wspaniałą zabawę do białego rana podczas wesela. Odpowiedni strój jest również bardzo ważny.

Pan musi zadbać o piękny, czarny garnitur i odpowiednie buty, panna młoda zaś musi przejrzeć wszelakie suknie ślubne i wybrać tę, która jej najlepiej pasuje oraz dobrać właściwy welon. Ponadto państwo młodzi wraz z rodziną powinni zatroszczyć się także o wszelkie dodatki ślubne. Nie można zapomnieć również o prezentach. Każdy z gości ofiaruje państwu młodym coś od siebie. Zazwyczaj jest to koperta z pieniędzmi, ale hojniejsi członkowie rodziny dają od siebie najczęściej coś większego.

Ten dzień jest ważny również w przypadków osób, którym przypadła rola świadka na ślubie. Oni też muszą zadbać o odpowiedni strój – świadek o garnitur, również odświętny, a świadkowa o sukienkę, która będzie do niej pasować. Wesele to także odpowiedni moment, aby zadać sobie pytanie odnośnie obecnych tam singli – kto następny będzie zapraszał na swój ślub. Ale o tym przekonamy się już na weselu, gdy zobaczymy kto złapie krawat rzucony przez pana młodego.