Siłownia – od czego zacząć?

      Możliwość komentowania Siłownia – od czego zacząć? została wyłączona

To oczywiste, że gdy człowiek udaje się do nowego dla niego miejsca, czuje się nieco zestresowany i targają nim różne emocje. Nawet pierwsza wizyta na siłowni bywa powodem do odczuwania silnego napięcia, dlatego warto ją sobie jakoś ułatwić – a może w tym pomóc m.in. trener personalny. Dzięki jego obecności wszystko stanie są prostsze.

Współpraca z takim trenerem osobistym nie jest oczywiście czymś tanim. Za pojedynczy trening personalny, który przeważnie trwa godzinę, trzeba zapłacić mniej więcej 100-120 złotych (tutaj w Krakowie – https://fitnow.pl/ – pojedynczy trening personalny kosztuje 105zł), więc gdyby ktoś zamierzał ćwiczyć dwa razy w tygodniu, przeznaczałby na to około tysiąc złotych miesięcznie. To olbrzymia suma. Mało kto może sobie pozwolić na taki wydatek.

trener osobisty z podopiecznymWarto jednak mimo wszystko zdecydować się na pojedynczy trening osobisty i skorzystać z niego od razu, już podczas pierwszej wizyty na siłowni. Dlaczego? Ponieważ początkujący raczej nie zna prawidłowej techniki ćwiczeń. Tak naprawdę nie wie, jak korzystać z tych wszystkich dziwnie wyglądających maszyn i przeraża go otoczenie przepełnione żelastwem, hantlami i nowoczesnymi urządzeniami.

Należy zaakcentować, iż dobry trener osobisty już na takim pojedynczym spotkaniu może mu wszystko mniej więcej objaśnić. A znając te podstawowe ćwiczenia na siłowni, później każdy jest w stanie sam sobie jako tako z nimi poradzić. Choć trening personalny w dłuższej perspektywie zapewne dałby dużo lepsze efekty niż trening na własną rękę, to jednak jak ktoś nie może sobie pozwolić na stały comiesięczny wydatek na trenera, niech chociaż zaliczy kilka jednostek treningowym z fachowcem.

Treningi na siłowni zapewniają mnóstwo korzyści, dlatego na pewno warto się do nich przekonać. Dziś są one jedną z popularniejszych form aktywności fizycznej.