Niezbędność ram do obrazów

      Możliwość komentowania Niezbędność ram do obrazów została wyłączona

Od zawsze ważnymi elementami wyposażenia pomieszczeń mieszkalnych były graficzne ozdoby ścienne. Kiedyś ograniczano się właściwie jedynie do obrazów. Dzisiaj natomiast, na ścianach pojawiają się różnorodne grafiki wykonane na rozmaitych materiałach. Niemniej popularne są też plakaty, czy profesjonalne zdjęcia. Niezmienne pozostaje natomiast używanie ram do obrazów.

Kiedy potrzebna jest rama?

Pozornie wydawać by się mogło, że ramy do obrazów przydają się tylko wtedy, gdy posiada się obraz. Niemniej jednak, wcale tak nie jest. Przykładowo, w najmniejszych rozmiarów ramki drewniane mało kiedy wkłada się obrazy. Przeważnie są to zdjęcia, przedstawiające najczęściej kogoś bliskiego. Duże ramy drewniane również mają wiele zastosowań. Nie ma bowiem wątpliwości co do tego, że właściwie każda grafika, każde zdjęcie i plakat, najlepiej jeśli znajdą się w ramach. Rzecz w tym, że wtedy nie ulegają zbyt szybko zniszczeniu. Poza tym, ramy do obrazów ułatwiają powieszenie plakatu. Wieszanie go bez ramy jest kłopotliwe i może doprowadzić do uszkodzenia plakatu.

Jak wybrać ramę?

Kwestia wyboru wcale nie jest tak prosta jak mogłoby się wydawać. Ramki drewniane, które stawia się gdzieś w kącie, nie muszą być szczególnie dopasowane do wnętrza, jednak duże ramy, znajdujące się często w centralnym punkcie pokoju, na środku ściany, muszą wkomponować się w otoczenie.

Niewątpliwie, w urządzaniu pomieszczeń najważniejsza jest konsekwencja. Stąd też, jeśli do pokoju wstawiło się wiele drewnianych elementów, a całość sprawia wrażenie bardzo tradycyjnego wnętrza, bez wahania warto sięgnąć po drewniane ramy do obrazów. Jeśli jednak w pokoju drewna jest niewiele, dominuje natomiast szkło i metal, warto zastanowić się nad kupnem aluminiowych ram do obrazów.

Poznaj najlepsze Ramy do obrazów oraz zamki drewniane | Nielsen Polska