Kokon dla niemowlaka – dlaczego jest ważny?

      Możliwość komentowania Kokon dla niemowlaka – dlaczego jest ważny? została wyłączona

Nie ma wątpliwości, że są takie akcesoria dla maluchów, które kupuje się tylko i wyłącznie z myślą o dziecku. Są jednak również takie, które przede wszystkim przydają się rodzicom. Warto jednak szczególnie zwrócić uwagę na te akcesoria dziecięce, które nie dość, że przydają się najmłodszym, to jeszcze zwiększają wygodę opieki nad dzieckiem rodzicom. Wydaje się, że takie akcesoria to między innymi coraz popularniejsze obecnie kokony dla niemowląt.

Rożek dla noworodka – a cóż to takiego?

Jest to konstrukcja, która kształtem faktycznie do pewnego stopnia przynajmniej przypomina klasyczny rożek, czy też kokon. Stad właśnie podwójna nazwa tego przedmiotu, czasami sprzedawanego jako kokon dla niemowlaka, a czasami jako rożek dla noworodka. Cechą charakterystyczną jest to, że przedmiot ten jest ciasny. Dlatego też, dziecko czuje się w nim niemal tak, jak czuło się, zanim jeszcze przyszedł czas porodu.

Życie przed narodzinami

Wydaje się, że to co czuje dziecko jest najważniejsze, zwłaszcza w przypadku noworodków. Ich emocje i odczuwanie dopiero się kształtują, dlatego też, brak komfortu i strach mogą mieć bardzo negatywny wpływ na dzieci. Dlaczego jednak dziecko miałoby odczuwać strach? Wszystko z tego względu, że nawet najzwyczajniejsze rzeczy dla dziecka są nowe. Chociażby to, ze nie jest ono przyciśnięte ścianami łożyska z każdej strony jest dla niego czymś dziwnym ,czymś co odbiera mu poczucie bezpieczeństwa. Trzeba wiec przez pewien czas imitować warunki z przed narodzin. Można to robić na kilka sposobów, między innymi właśnie poprzez używanie w pierwszych tygodniach lub miesiącach życia kokonu dla niemowlaka. Najważniejszym, co zapewnia kokon jest właśnie wspomniana ciasnota. Jednakże, praktycznie tak samo ważne wydaje się to, że w dobrym, wysokiej jakości kokonie dla niemowlaka maluch absolutnie nigdy nie zmarznie.

Zobacz też: Kokon dla niemowlaka | Szwalnia Snów