Kiedy wykończyć elewacje budynku?

      Możliwość komentowania Kiedy wykończyć elewacje budynku? została wyłączona

Elewacje stanowi element wykończenia budynku po zakończeniu na miejscu wszelkich prac przeprowadzanych w pomieszczeniach. Są to w większości przypadków zakończenia nowych domów ściany.

elewacje krakówPozostałe ściany zewnętrzne ociepla się oraz odpowiednio tynkuje, za w czasu wybierając do tego barwę tynku stosowaną do pomalowania dachu, okien oraz bram garażu czy drzwi wejściowych. Jednakże teraz coraz więcej inwestorów pozwala sobie na ozdobienie własnych domów elewacją z wykorzystaniem drewna, lub użyciem kamieni lub okładzinami mającymi je imitować. Tym samym możliwości wykończenia jest wiele.

REKLAMA: polecamy elewacje Kraków firmy budowlanej LitBud

Dzięki możliwościom jakie daje wykończenie elewacji oraz sprawdzony wybór materiałów kolorystycznych, architekt realizuje założony projekt. Na dostępnych rysunkach podaje rodzaje zastosowanych materiałów, a także jaki będzie ich typ i barwa. Informuje nas o rodzaju oraz grubości przewidywanego ocieplenia. Zastosowanie takiej specyfikacji znacząco wpływa na proces i ułatwia zakup materiałów, a także co ważniejsze chroni przed popełnieniem rażących błędów, także i takich polegających na niekorzystnym dobraniu kolorystyki elementów elewacji.

Obecnie budowa domów jest realizowana w technologii murowanej gdzie ściany zewnętrzne budowli traktuje wykańcza się tynkiem, a także w odpowiednich miejscach dekoruje płytkami klinkierowymi lub też płytkami betonowymi mających imitować kamień lub też stosuje się okładziny z tworzyw sztucznych.

Najlepszą porą na wykończenie elewacji są miesiące późno letnie. We wrześniu i upalne tynki mogą wyschnąć, zanim jeszcze nastąpi ich dobre związanie z podłożem, co spowoduje, że mogą odpaść.