Inwestycje budowlane w Polsce

      Możliwość komentowania Inwestycje budowlane w Polsce została wyłączona

deskowania stropoweWraz z bumem gospodarczym, którego jesteśmy świadkami w ostatnich pięciu latach możemy zauważyć, iż stopa społeczna rośnie. Ludzie się bogacą wiec posiadają więcej środków w portfelach. Co za tym idzie coraz więcej wydaja na dobra materialne, które ich otaczają. Więcej zostawiają w kasach sklepowych i więcej płacą za usługi, na które jeszcze kilka lat temu nie było ich stać.

Wraz z zwiększeniem popytu na wszelkiego rodzaju dobra podąża znaczny wzrost inwestycji, które finansowane są z środków własnych, unijnych i krajowych. Czasami jak jadę autem to patrząc przez szybę wydaje mi się, że jestem na jednym wielkim placu budowy. Budownictwo inżynieryjne przezywa prawdziwy bum. Buduje się dosłownie wszystko drogi, mosty, hale amfiteatry, galerie i wiele innych budynków użyteczności publicznej.

Nie tylko ruszyły inwestycje związane z użytecznością publiczną, a także deweloperzy zaczęli budować nieruchomości, na które jest bardzo duży popyt. Zaradni Polacy widząc, że ceny mieszkań bardzo wzrosły zaczynają coraz więcej budować samodzielnie. Nie raz widzę cale osiedla domków, w których są deskowania stropowe, które podtrzymują niedawno zalane kondygnacje.

Polska się buduje jak długa i szeroka i mam nadzieję, że będzie tak dalej, ponieważ ten fakt nakręca koniunkturę, a co za tym idzie praca jest coraz cenniejsza i można za nią otrzymać lepsze wynagrodzenie. Dzięki temu mamy rynek pracownika a nie pracodawcy, do którego jesteśmy przyzwyczajeni gdyż trwał wiele lat. Myślę, że o ile nie spotka nas jakiś kryzys to najbliższe lata powinny wyglądać podobnie.