Determinanty ceny fotografii ślubnej

      Możliwość komentowania Determinanty ceny fotografii ślubnej została wyłączona

Fotografia ślubna musi kosztować, bo nie jest to usługa, która ogranicza się do dwóch dni zdjęciowych w wykonaniu fotografa i koniec. Para młoda płacąc za usługę fotografa ślubnego ma w cenie tzw. postprodukcję, czyli m.in. komputerową obróbkę zdjęć, za którą kryją się duże wydatki ze strony fotografa, m.in. na aktualizację oprogramowania, utrzymanie strony internetowej i reklamy czy tworzenie prezentacji multimedialnej. To właśnie ten etap wpływa na efekt końcowy pracy. Ponadto fotograf musi jeszcze za całą swoją działalność odprowadzić podatek i opłacić ZUS.

Wszystkie opisane wyżej elementy wpływają na koszty fotografii ślubnej. Zakres cen waha się między kilkaset (np. 800 zł.), a kilkoma tysiącami złotych (do 8000 zł.). Różnicę tę definiuje doświadczenie fotografa – kolejny czynnik wpływający na bilans wydatków. Fotograf ślubny współpracujący z większą ilością par jest w stanie szybciej przewidzieć ich oczekiwania i zapewnić poczucie komfortu. Ma on jednak zazwyczaj wiele zleceń, więc rezygnując z niektórych, wlicza do kosztów utratę potencjalnych klientów. Z drugiej strony spotkać można coraz więcej osób promujących się za pomocą portali społecznościowych. Tacy fotografowie nie mają wielu lat praktyki, ale posiadają zdecydowanie niższy cennik.

Przy temacie kosztów fotografii ślubnej nie sposób nie nawiązać do kolejnego aspektu – terminu płatności. Warto zwrócić uwagę na to, że doświadczeni fotografowie oczekują zapłaty dopiero po otrzymaniu przez parę młodą zdjęć, przez co zyskuje ona większą pewność realizacji usługi zgodnie z najwyższymi standardami.

perfekcyjnie wykonana fotografia slubnaŚlub i wesele to wydarzenia wymagające odpowiedniej oprawy. Pary młode stoją przed trudnym wyborem – czy zainwestować mniej w nazwijmy go półamatora czy jednak więcej w profesjonalistę. Nie zawsze jednak cena fotografii ślubnej jest wyznacznikiem i liczy się przede wszystkim podzielany gust fotograficzny. Wgląd w portfolio uchroni zakochanych przed rozczarowaniem.

Zobacz ofertę fotografa ślubnego w Szczecinie tutaj: https://lukaszpopielarz.pl/